İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Sınav Uygulama Duyurusu

Sınav Ücreti ve Sınav Başvurusu

Sınava girecek adaylar için uygulama duyurusu, sınav uygulama takviminde belirtilen tarihte www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

 

Sınava girecek adaylar, sınav ücreti olarak KDV dâhil 205 TL'yi 20 Ekim 2021 - 27 Ekim 2021 (Saat 23.29'a kadar) tarihleri arasında MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sermaye İşletmesi hesabına; https://odeme.meb.gov.tr adresnden tüm bankaların kredi kartıyla veya T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankasının ATM, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden yatırabileceklerdir. 

 

Tüm ödeme kanallarından yapılacak ödemelerde adayların katılacağı "İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı" adıyla ücret yatırmaları gerekmektedir. 

 

Tahsilat esnasından adayların talep edilen telefon numarasının adaya ait olması ve güncel telefon numarası bildirmesi zorunludur. 

Aday, sınav ücretini yatırma işlemi için bankaya herhangi bir havale ücreti ve benzeri gider ödemeyecektir. 

Adaylar, sınav ücretini yatırdıktan sonra www.meb.gov.tr internet adresinden sınav e-başvuru yapacaktır.  e-Başvuru yapmayan adaylar ücretlerini yatırmış olsalar dahi sınava alınmayacaklardır.